20.03.2014, tlačové správy- archív

Škôlkari v Martine jazdia na krytom dopravnom ihrisku

Výhody krytého dopravného ihriska si užívajú deti v martinskej materskej škole na Družstevnej ulici. Nadácia Volkswagen Slovakia (VW SK) v spolupráci s mestom Martin zrekonštruovali zanedbanú terasu budovy školy. Dodaním detského dopravného ihriska umožnili deťom nielen pohyb, ale aj učenie sa základov dopravnej výchovy hravou formou.

...pokračovanie článku
20.03.2014, tlačové správy- archív

Čistím, čistíš, čistíme – v meste Martin sa začala jarná očista

Martin (19.03.2014) – V meste Martin bude 21. marca 2014 spustená každoročná jarná údržba, ktorá bude trvať až do 26. mája 2014. Na území mesta bude rozmiestnených 183 veľkokapacitných kontajnerov, kde môžu občania vkladať aj objemný odpad a očisty sa budú konať i v jednotlivých mestských častiach, už tradične za účasti vedenia mesta.

...pokračovanie článku
05.03.2014, tlačové správy- archív

Mesto Martin je už 20 rokov centrom národnej kultúry Slovákov

Martin (04.03.2014) – Mesto Martin bolo pred dvadsiatimi rokmi vyhlásené za centrum národnej kultúry Slovákov žijúcich doma i v zahraničí. Pri príležitosti tohto významného jubilea sa mesto v spolupráci so svojimi partnermi postará o zaujímavý kultúrny program pod názvom Rok Martina 2014, ktorý bude prebiehať od marca do konca roka.

...pokračovanie článku
05.02.2014, tlačové správy- archív

V septembri v Martine zasadne do školských lavíc takmer 400 prváčikov

Martin (05.02.2014) – V septembri 2014 privítajú základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Martin o 46 prváčikov menej ako v predchádzajúcom školskom roku. Okrem deviatich škôl pod správou mesta mali rodičia možnosť zapísať svoje dieťa aj do 4 neštátnych základných škôl. Jednotlivé základné školy sa líšia zameraním a rôznymi možnosťami záujmovej činnosti.

...pokračovanie článku
10.01.2014, tlačové správy- archív

Športovo – náučný chodník na nábreží rieky Turiec

Mesto Martin získalo finančné prostriedky v rámci interného grantového programu Nadácie Slovenského plynárenského priemyslu - Spolupráca so samosprávami. Program je určený na podporu verejnoprospešných projektov, zameraných na podporu a zveľadovanie obcí, miest a regiónov Slovenska. Prostriedky z grantu budú v Martine použité na spevnenie a vyasfaltovanie chodníka pre cyklistov a korčuliarov na nábreží rieky Turiec (v dĺžke cca. 1,2 km v trase existujúceho náučného chodníka česko-slovenskej vzájomnosti-od časti Pltníky po sídlisko Podháj kolmo na ulicu Mládeže, oproti ulici Timravy).

...pokračovanie článku
28.11.2013, tlačové správy- archív

Poslanci schválili mestský zákon roka

Najvýznamnejším všeobecne záväzným nariadením je každoročne rozpočet mesta, ktorý martinskí poslanci schválili na novembrovom zasadnutí. Podobne ako je v parlamente štátny rozpočet považovaný za zákon roka, na úrovni samosprávy je to rozpočet, ktorý na obdobie nastávajúceho roka ovplyvní dianie v meste na všetkých úrovniach a určí priority. Dobrou správou je, že 29-miliónový rozpočet na rok 2014, nepočíta so zvyšovaním daní a poplatkov pre občanov mesta, výrazne mení spôsob podpory športu a na sociálnu oblasť či školstvo myslí aspoň tak ako doteraz.

...pokračovanie článku
22.11.2013, tlačové správy- archív

Mesto Martin vyhlasuje zimnú údržbu

Mesto Martin vyhlásilo tohtoročný začiatok zimnej údržby na nedeľu 24. novembra od ôsmej hodiny ráno.

...pokračovanie článku
01.11.2013, tlačové správy- archív

Martinčania si sviatok všetkých svätých pripomínajú vo vynovenom Dome smútku

Pamiatku zosnulých a sviatok všetkých svätých si Martinčania pripomenuli v zrekonštruovanom Dome smútku. Ako každý rok mesto ju organizuje 1. novembra. Samotnej spomienke zosnulých predchádzalo symbolické odovzdanie kompletne zrekonštruovanej budovy do užívania. Počas päťmesačnej rekonštrukcie sa tu preinvestovalo 200 tisíc eur.

...pokračovanie článku
29.10.2013, tlačové správy- archív

Martin má nový kultúrny stánok – Mestskú scénu

Mesto Martin predstavilo v sobotu 26. októbra počas koncertu eMTé fest nový priestor - Mestskú scénu. Kultúrne podujatia pod taktovkou mesta už budú znieť z týchto nových priestorov priamo na pešej zóne oproti turčianskej knižnici.

...pokračovanie článku
18.09.2013, tlačové správy- archív

MESTSKÁ KARTA SA OPLATÍ! Poďte na koncert Pavla Hammela alebo nakúpte lacnejšie permanentky na zápasy MHC Mountfield Martin

Mestská karta Martin sa oplatí! Držitelia Mestskej karty pocítia jej ďalšie výhody. Bezplatný vstup na koncert zakladateľa skupiny Prúdy Pavla Hammela alebo o 15 eur lacnejšia permanentka na hokejovú sezónu 2013/2014 MHC Mountfield Martin, či korčuľovanie zadarmo.

...pokračovanie článku
16.09.2013, tlačové správy- archív

Cestujte tento týždeň v MHD zadarmo, stačí ak sa preukážete vodičským preukazom

Aj mesto Martin sa zapojilo do projektu Európsky týždeň mobility. To znamená, že ak sa v týždni od pondelka 16. septembra do nedele 22. septembra preukážete vodičovi autobusu MHD vodičským preukazom, cestujete zadarmo.

...pokračovanie článku
05.09.2013, tlačové správy- archív

Mesto Martin zvýšilo bezpečnosť školákov

Mesto Martin dbá na bezpečnosť školopovinných detí, preto pred začiatkom školského roku zvýraznilo prechody, kde sa najčastejšie pohybujú, vodorovným značením Pozor, deti.

...pokračovanie článku
30.08.2013, tlačové správy- archív

Výročie SNP si mesto Martin už po piatykrát pripomenie MERIDA Cyklomaratónom po ceste SNP

Martinčania si pri príležitosti 69. výročia SNP uctili pamiatku všetkých tých, ktorí v povstaní obetovali to najcennejšie – svoj život. Pietneho aktu kladenia vencov, ktoré sa uskutočnilo v stredu 28. augusta sa zúčastnili poslanec NR SR a predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, poslanec NR SR a primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar, prednosta Obvodného úradu v Martine Marian Ličko, príslušníci Ozbrojených síl SR Posádka Martin, zástupcovia Policajného zboru SR, členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, predstavitelia štátnej správy a občania. Už sa stalo tradíciou, že súčasťou osláv je aj MERIDA Cyklomaratón po ceste SNP, ktorý sa koná už po piaty raz pod záštitou primátora mesta Andreja Hrnčiara.

...pokračovanie článku
15.08.2013, tlačové správy- archív

Martinský sociálny projekt spojí deti so seniormi a nórskymi študentmi

Pilotný projekt v sociálnej oblasti, ktorý sa zameriava na viacgeneračnú a multikultúrnu spoluprácu dostal zelenú od martinských poslancov. Projekt sústreďuje aktivity už nefungujúceho Martinského rodičovského centra pod hlavičku mesta a chce sa zaradiť medzi ostatné stabilne poskytované služby pre mladé rodiny s deťmi či seniorov, ako je napríklad sociálny taxík.

...pokračovanie článku
14.08.2013, tlačové správy- archív

Mesto dokončilo ďalšiu etapu rekonštrukcie Národného cintorína

Jedna z najvýznamnejších národných kultúrnych pamiatok Národný cintorín v Martine vyzerá o niečo dôstojnejšie. Martinčania, ale aj návštevníci si v ostatných dňoch mohli všimnúť výrazné zmeny ako opravené chodníky a nové osvetlenie, ktoré čoskoro doplnia aj kamery a ozvučenie. Oprava chodníkov a osvetlenia bola zatiaľ len prvá časť rekonštrukčných prác, do ktorých sa mesto Martin pustilo.

...pokračovanie článku
07.08.2013, tlačové správy- archív

Výstroje pre hokejovú mládež sú pozitívnym impulzom pre celý hokejový tím

Extraligovému tímu MHC Mountfield Martin sa darí kráčať po ceste za prehľadným financovaním a budovaním opätovnej dôvery nielen u občanov, ale aj u organizácií a sponzorov. Klub zaznamenal úspech aj nedávno, keď sa mu spolu s mestom Martin podarilo vyriešiť otázku martinskej hokejovej mládeže. V piatok 2. augusta si najmenší hráči dokonca prevzali 25 úplne nových výstrojí od nádacie Goals and Dreams organizácie NHLPA, ktorá zastrešuje hráčov z NHL.

...pokračovanie článku
06.08.2013, tlačové správy- archív

Rekonštrukcia rozbitých schodov pod múzeom vráti čas späť do minulého tisícročia

Obnova prístupových schodov pod Slovenským národným múzeom sa už začala. Staré schodisko nahradia úplné nové diely, ktoré budú vyhotovené z identického materiálu ako boli tie staré. Dokonca aj štruktúra a spracovanie kameňa bude vernou kópiou. Všetci, ktorí sa po zrekonštruovanom schodisku prejdú už koncom tohto roku by tak mohli nadobudnúť na chvíľu dojem, že čas sa vrátil a kráčajú po schodoch tak ako ich pôvodne navrhli a vystavali ešte v minulom tisícročí.

...pokračovanie článku
05.08.2013, tlačové správy- archív

Ukrajinci chcú doma zaviesť martinský projekt Transparentné mesto

Projekt Transparentné mesto ďalej šíri dobré meno Slovenska. Tentokrát inšpiroval Ukrajincov a chcú z neho čerpať pre svoj projekt Ukrainian Transparent City: E-Governing Pilot Model for Administration Services System Improvement, ktorý pilotne zavedie takmer polmiliónová metropola Vinnytsia a ďalšie tri mestá. Deväťčlenná ukrajinská delegácia preto strávila posledné tri júlové dni v meste Martin, kde získala konkrétne rady a odporúčania, ako zaviesť do praxe tento projekt pilotne aj na Ukrajine.

...pokračovanie článku
23.07.2013, tlačové správy- archív

Začala oprava martinskej pešej zóny

V Martine mesto začalo rozsiahlu rekonštrukcu pešej zóny. Po tom ako, sa po každej zime menila na stavenisko, sa opakujúci problém stane minulosťou.

...pokračovanie článku
17.07.2013, tlačové správy- archív

Rokovanie s Mountfieldom prinieslo martinským hokejistom dôvod na radosť

Martinčania a prívrženci ľadového hokeja majú dôvod na radosť. S pozitívnou správou prišli z dôležitého rokovania v Prahe primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar a generálny manažér MHC Mountfield Martin Kalnický. Pred začatím posledného ročníka extraligy spoločnosť Mountfield zvažovala svoje ďalšie pôsobenie v martinskom hokeji, najnovšie správy však hovoria o tom, že spoluprácu zatiaľ neplánuje skončiť.

...pokračovanie článku

Archív: 
0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |