20.03.2014, tlačové správy

Čistím, čistíš, čistíme – v meste Martin sa začala jarná očista

Martin (19.03.2014) – V meste Martin bude 21. marca 2014 spustená každoročná jarná údržba, ktorá bude trvať až do 26. mája 2014. Na území mesta bude rozmiestnených 183 veľkokapacitných kontajnerov, kde môžu občania vkladať aj objemný odpad a očisty sa budú konať i v jednotlivých mestských častiach, už tradične za účasti vedenia mesta.

...pokračovanie článku, prečítané: 229 x


10.01.2014, tlačové správy

Športovo – náučný chodník na nábreží rieky Turiec

Mesto Martin získalo finančné prostriedky v rámci interného grantového programu Nadácie Slovenského plynárenského priemyslu - Spolupráca so samosprávami. Program je určený na podporu verejnoprospešných projektov, zameraných na podporu a zveľadovanie obcí, miest a regiónov Slovenska. Prostriedky z grantu budú v Martine použité na spevnenie a vyasfaltovanie chodníka pre cyklistov a korčuliarov na nábreží rieky Turiec (v dĺžke cca. 1,2 km v trase existujúceho náučného chodníka česko-slovenskej vzájomnosti-od časti Pltníky po sídlisko Podháj kolmo na ulicu Mládeže, oproti ulici Timravy).

...pokračovanie článku, prečítané: 426 x


22.11.2013, tlačové správy

Mesto Martin vyhlasuje zimnú údržbu

Mesto Martin vyhlásilo tohtoročný začiatok zimnej údržby na nedeľu 24. novembra od ôsmej hodiny ráno.

...pokračovanie článku, prečítané: 283 x


29.10.2013, tlačové správy

Martin má nový kultúrny stánok – Mestskú scénu

Mesto Martin predstavilo v sobotu 26. októbra počas koncertu eMTé fest nový priestor - Mestskú scénu. Kultúrne podujatia pod taktovkou mesta už budú znieť z týchto nových priestorov priamo na pešej zóne oproti turčianskej knižnici.

...pokračovanie článku, prečítané: 443 x


05.09.2013, tlačové správy

Mesto Martin zvýšilo bezpečnosť školákov

Mesto Martin dbá na bezpečnosť školopovinných detí, preto pred začiatkom školského roku zvýraznilo prechody, kde sa najčastejšie pohybujú, vodorovným značením Pozor, deti.

...pokračovanie článku, prečítané: 296 x


15.08.2013, tlačové správy

Martinský sociálny projekt spojí deti so seniormi a nórskymi študentmi

Pilotný projekt v sociálnej oblasti, ktorý sa zameriava na viacgeneračnú a multikultúrnu spoluprácu dostal zelenú od martinských poslancov. Projekt sústreďuje aktivity už nefungujúceho Martinského rodičovského centra pod hlavičku mesta a chce sa zaradiť medzi ostatné stabilne poskytované služby pre mladé rodiny s deťmi či seniorov, ako je napríklad sociálny taxík.

...pokračovanie článku, prečítané: 285 x


06.08.2013, tlačové správy

Rekonštrukcia rozbitých schodov pod múzeom vráti čas späť do minulého tisícročia

Obnova prístupových schodov pod Slovenským národným múzeom sa už začala. Staré schodisko nahradia úplné nové diely, ktoré budú vyhotovené z identického materiálu ako boli tie staré. Dokonca aj štruktúra a spracovanie kameňa bude vernou kópiou. Všetci, ktorí sa po zrekonštruovanom schodisku prejdú už koncom tohto roku by tak mohli nadobudnúť na chvíľu dojem, že čas sa vrátil a kráčajú po schodoch tak ako ich pôvodne navrhli a vystavali ešte v minulom tisícročí.

...pokračovanie článku, prečítané: 592 x


23.07.2013, tlačové správy

Začala oprava martinskej pešej zóny

V Martine mesto začalo rozsiahlu rekonštrukcu pešej zóny. Po tom ako, sa po každej zime menila na stavenisko, sa opakujúci problém stane minulosťou.

...pokračovanie článku, prečítané: 593 x


06.06.2013, tlačové správy

Martinská radnica poskytne poslednej rozlúčke dôstojný priestor

Od utorka 11. júna bude martinský Dom smútku uzavretý. Čaká ho rozsiahla rekonštrukcia, po ktorej bude Martičanom slúžiť dôstojné miesto na pohrebné obrady. Počas rekonštrukcie sa budú pohrebné obrady vykonávať v mestskom Dome smútku na Cintoríne v Martine Kolónia Hviezda alebo v okolitých obciach.

...pokračovanie článku, prečítané: 944 x


31.05.2013, tlačové správy

V centre Martina zaparkujete zdarma

Od pondelka 3. júna môžu návštevníci centra mesta Martin parkovať prvú hodinu zdarma. Táto možnosť sa týka parkovísk priamo susediacich s pešou zónou na ulici Moskovskej a Námestí SNP.

...pokračovanie článku, prečítané: 571 x


13.12.2012, tlačové správy

Martin patrí k lídrom transparentnosti na Slovensku

Mesto Martin získalo ďalšie ocenenie za transparentnosť. Primátor Andrej Hrnčiar prevzal ocenenie Otvorená samospráva 2012 za 2. miesto od organizácie Transparency International Slovensko v pondelok 11. decembra v Bratislave, počas konferencie pri príležitosti medzinárodného dňa boja proti korupcii s názvom: Zvyšovanie transparentnosti na národnej a miestnej úrovni na Slovensku.

...pokračovanie článku, prečítané: 530 x


29.06.2012, tlačové správy

V Martine pribudnú nové nájomné byty

V meste Martin pribudne vďaka novo postavenej nájomnej bytovke na sídlisku Košúty II. tridsať úplne nových nájomných bytov. Noví nájmníci sa do nich budú môcť sťahovať už začiatkom augusta.

...pokračovanie článku, prečítané: 793 x


21.06.2012, tlačové správy

Mestská karta Martin získava úspech u podnikateľov

Aj keď Mestská karta Martin začne oficiálne slúžiť Martinčanom prvého júla, už dnes sa stretáva s úspechom a dôverou martinských podnikateľov. Do projektu sa už zapojilo vyše 70 podnikateľských subjektov, ktorí sú pripravení držiteľom karty poskytnúť zľavu pri nákupoch a poskytovaní služieb.

...pokračovanie článku, prečítané: 1366 x


12.06.2012, tlačové správy

Vyhlásenie primátora Andreja Hrnčiara k údajnému sťahovaniu neprispôsobivých rodín do Martina

Po meste Martin sa šíri niekoľko fám ohľadom údajného sťahovania či budovania bývania pre sociálne slabých a neprispôsobivých občanov na území mesta. Pred mesiacom to bola fáma ohľadom sťahovania Bambusiek do Priekopy, kde sa ukázalo, že pán Diškanec začal s výstavbou objektu pre svoj kemp a informácia, že ide o výstavbu, kde sa budú sťahovať Bambusky, je jednoducho klamstvo.

...pokračovanie článku, prečítané: 860 x


01.06.2012, tlačové správy

Hokejový klub dostal pomocnú ruku od mesta

Len nedávno sa špekulovalo o tom, že hokejová extraliga v Martine definitívne končí. Situácia sa obracia k lepšiemu a po tom, ako klub podal prihlášku do nasledujúcej sezóny najvyššej súťaže, chce pomôcť aj mesto. Na májovom zastupiteľstve schválilo dotáciu 150 tisíc eur. na finančnú pomoc martinskému hokejovému klubu MHC Mountfield. Klub však musí splniť viacero podmienok.

...pokračovanie článku, prečítané: 798 x


17.04.2012, tlačové správy

Mesto Martin získalo za mobilného strážcu ďalšiu cenu

Cena za Inováciu Žilinského samosprávneho kraja 2011 poputovala do Martina. Vybojoval ju Elektronický strážca seniorov v kategórii regionálny rozvoj.

...pokračovanie článku, prečítané: 725 x


02.03.2012, tlačové správy

Sociálny taxík odviezol už pol stovky Martinčanov

Žiadanú Mestskú prepravnú službu využilo počas troch mesiacov už takmer päťdesiat ľudí. Tzv. sociálny taxík si môžu denne objednať najmä obyvatelia mesta s ťažkým zdravotným postihnutím.

...pokračovanie článku, prečítané: 1030 x


23.02.2012, tlačové správy

Projekt Transparentné mesto pokračuje spustením elektronických dražieb

Mesto Martin v stredu úspešne predalo prvú nehnuteľnosť prostredníctvom elektronickej dražby. Po pozitívnom vzore elektronických aukcií, ktoré mestu ušetrili už viac ako pól milióna EUR, zavádza elektronický predaj aj pri odpredaji a prenájme mestského majetku.

...pokračovanie článku, prečítané: 861 x


15.02.2012, tlačové správy

Martinčania sa od dnešného dňa môžu registrovať do marcového hlasovania o miliónovej investícii

Dnes po polnoci sa spustila elektronická registrácia do prvého elektronického prieskumu verejnej mienky, v ktorom Martinčania 10. marca rozhodnú o niekoľkomiliónovej investícii. Na webovej linke www.martin.sk/mojhlas sa každý, kto chce zahlasovať za jednu zo šiestich investičných akcií, musí zaregistrovať v termíne od 15. do 20. februára. Martinčania, ktorí z rôzneho dôvodu nevyužijú možnosť elektronického hlasovania, môžu svoj hlas odovzdať aj priamo 10. marca v hlasovacích miestnostiach, ktoré na tento účel mesto zriadi.

...pokračovanie článku, prečítané: 1000 x


20.03.2014, tlačové správy

Škôlkari v Martine jazdia na krytom dopravnom ihrisku

Výhody krytého dopravného ihriska si užívajú deti v martinskej materskej škole na Družstevnej ulici. Nadácia Volkswagen Slovakia (VW SK) v spolupráci s mestom Martin zrekonštruovali zanedbanú terasu budovy školy. Dodaním detského dopravného ihriska umožnili deťom nielen pohyb, ale aj učenie sa základov dopravnej výchovy hravou formou.

...pokračovanie článku, prečítané: 215 x

05.03.2014, tlačové správy

Mesto Martin je už 20 rokov centrom národnej kultúry Slovákov

Martin (04.03.2014) – Mesto Martin bolo pred dvadsiatimi rokmi vyhlásené za centrum národnej kultúry Slovákov žijúcich doma i v zahraničí. Pri príležitosti tohto významného jubilea sa mesto v spolupráci so svojimi partnermi postará o zaujímavý kultúrny program pod názvom Rok Martina 2014, ktorý bude prebiehať od marca do konca roka.

...pokračovanie článku, prečítané: 176 x

28.11.2013, tlačové správy

Poslanci schválili mestský zákon roka

Najvýznamnejším všeobecne záväzným nariadením je každoročne rozpočet mesta, ktorý martinskí poslanci schválili na novembrovom zasadnutí. Podobne ako je v parlamente štátny rozpočet považovaný za zákon roka, na úrovni samosprávy je to rozpočet, ktorý na obdobie nastávajúceho roka ovplyvní dianie v meste na všetkých úrovniach a určí priority. Dobrou správou je, že 29-miliónový rozpočet na rok 2014, nepočíta so zvyšovaním daní a poplatkov pre občanov mesta, výrazne mení spôsob podpory športu a na sociálnu oblasť či školstvo myslí aspoň tak ako doteraz.

...pokračovanie článku, prečítané: 391 x

01.11.2013, tlačové správy

Martinčania si sviatok všetkých svätých pripomínajú vo vynovenom Dome smútku

Pamiatku zosnulých a sviatok všetkých svätých si Martinčania pripomenuli v zrekonštruovanom Dome smútku. Ako každý rok mesto ju organizuje 1. novembra. Samotnej spomienke zosnulých predchádzalo symbolické odovzdanie kompletne zrekonštruovanej budovy do užívania. Počas päťmesačnej rekonštrukcie sa tu preinvestovalo 200 tisíc eur.

...pokračovanie článku, prečítané: 428 x

18.09.2013, tlačové správy

MESTSKÁ KARTA SA OPLATÍ! Poďte na koncert Pavla Hammela alebo nakúpte lacnejšie permanentky na zápasy MHC Mountfield Martin

Mestská karta Martin sa oplatí! Držitelia Mestskej karty pocítia jej ďalšie výhody. Bezplatný vstup na koncert zakladateľa skupiny Prúdy Pavla Hammela alebo o 15 eur lacnejšia permanentka na hokejovú sezónu 2013/2014 MHC Mountfield Martin, či korčuľovanie zadarmo.

...pokračovanie článku, prečítané: 646 x

30.08.2013, tlačové správy

Výročie SNP si mesto Martin už po piatykrát pripomenie MERIDA Cyklomaratónom po ceste SNP

Martinčania si pri príležitosti 69. výročia SNP uctili pamiatku všetkých tých, ktorí v povstaní obetovali to najcennejšie – svoj život. Pietneho aktu kladenia vencov, ktoré sa uskutočnilo v stredu 28. augusta sa zúčastnili poslanec NR SR a predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, poslanec NR SR a primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar, prednosta Obvodného úradu v Martine Marian Ličko, príslušníci Ozbrojených síl SR Posádka Martin, zástupcovia Policajného zboru SR, členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, predstavitelia štátnej správy a občania. Už sa stalo tradíciou, že súčasťou osláv je aj MERIDA Cyklomaratón po ceste SNP, ktorý sa koná už po piaty raz pod záštitou primátora mesta Andreja Hrnčiara.

...pokračovanie článku, prečítané: 436 x

14.08.2013, tlačové správy

Mesto dokončilo ďalšiu etapu rekonštrukcie Národného cintorína

Jedna z najvýznamnejších národných kultúrnych pamiatok Národný cintorín v Martine vyzerá o niečo dôstojnejšie. Martinčania, ale aj návštevníci si v ostatných dňoch mohli všimnúť výrazné zmeny ako opravené chodníky a nové osvetlenie, ktoré čoskoro doplnia aj kamery a ozvučenie. Oprava chodníkov a osvetlenia bola zatiaľ len prvá časť rekonštrukčných prác, do ktorých sa mesto Martin pustilo.

...pokračovanie článku, prečítané: 405 x

05.08.2013, tlačové správy

Ukrajinci chcú doma zaviesť martinský projekt Transparentné mesto

Projekt Transparentné mesto ďalej šíri dobré meno Slovenska. Tentokrát inšpiroval Ukrajincov a chcú z neho čerpať pre svoj projekt Ukrainian Transparent City: E-Governing Pilot Model for Administration Services System Improvement, ktorý pilotne zavedie takmer polmiliónová metropola Vinnytsia a ďalšie tri mestá. Deväťčlenná ukrajinská delegácia preto strávila posledné tri júlové dni v meste Martin, kde získala konkrétne rady a odporúčania, ako zaviesť do praxe tento projekt pilotne aj na Ukrajine.

...pokračovanie článku, prečítané: 302 x

17.07.2013, tlačové správy

Rokovanie s Mountfieldom prinieslo martinským hokejistom dôvod na radosť

Martinčania a prívrženci ľadového hokeja majú dôvod na radosť. S pozitívnou správou prišli z dôležitého rokovania v Prahe primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar a generálny manažér MHC Mountfield Martin Kalnický. Pred začatím posledného ročníka extraligy spoločnosť Mountfield zvažovala svoje ďalšie pôsobenie v martinskom hokeji, najnovšie správy však hovoria o tom, že spoluprácu zatiaľ neplánuje skončiť.

...pokračovanie článku, prečítané: 657 x

31.05.2013, tlačové správy

Martinskí hasiči dohliadajú na bezpečnosť pod Strečnom

Hoci tri jazdné pruhy popod Strečno zrýchlili dopravu a stáva sa tu menej závažných dopravných nehôd s následkami, vodiči si už isto všimli, že ak sa tu stane nehoda, záchranárom trvá dlho, kým sa na miesto dostanú. To by mala vyriešiť špeciálna hasičská hliadka, ktorá tu bude počas dní, kedy je premávka najhustejšia.

...pokračovanie článku, prečítané: 423 x

24.04.2013, tlačové správy

Do Martina príde dotácia na prevenciu kriminality

Mesto Martin uspelo so žiadosťou o poskytnutie dotácie na projekt v oblasti prevencie kriminality, vďaka ktorej rozšíri kamerový systém v meste do problémových oblastí.

...pokračovanie článku, prečítané: 477 x

14.08.2012, tlačové správy

Kontrola ministerstva dala mestu za pravdu

Výsledok kontroly ministerstva urobil v kauze Nového Martina jasno, “…postup obvodného úradu pre dopravu bol nesprávny a zbytočne zdĺhavý…”. Takto znie jedno z konštatovaní, ktoré ministerstvo dopravy uvádza vo svojom stanovisku. Kauzu Nového Martina to postavilo do ešte jasnejšieho svetla. Mesto Martin opakovane tvrdilo, že koná v súlade so zákonmi. Stanovisko ministerstva mu dáva za pravdu. Po tom, ako potvrdenie postupu konštatoval aj krajský stavebný úrad, sa za martinský stavebný úrad postavila z odborného hľadiska najvyššia a najpovolanejšia inštancia – ministerstvo dopravy.

...pokračovanie článku, prečítané: 682 x

25.06.2012, tlačové správy

Transparentné mesto odovzdávalo skúsenosti Výboru regiónov EU

Projekt Transparentné mesto presvedčil Výbor regiónov Európskej únie o reálnosti prijímania a realizovania protikorupčnej stratégie a opatrení. Martin tak opäť raz šíril dobré meno Slovenska doma i v zahraničí.

...pokračovanie článku, prečítané: 611 x

14.06.2012, tlačové správy

Na Dňoch mesta sa Martinčania pokúsia o zápis do knihy rekordov

S príchodom leta mesto Martin opäť prichádza s ponukou pestrého programu ako stráviť najväčšie podujatie v roku - Dni mesta Martin, ktoré odštartujú už zajtra. Keďže si v tomto roku pripomíname 15. výročie podpísania partnerskej zmluvy s poľským mestom Kalisz a zároveň aj 20. výročie založenia Mestskej polície, tohtoročné Dni mesta sa budú niesť v znamení osláv týchto výročí. Zaujímavosťou bude aj pokus o zápis do knihy rekordov.

...pokračovanie článku, prečítané: 1044 x

06.06.2012, tlačové správy

Mestské hry prinesú do Martina adrenalín, vedomosti a atraktívne ceny

Deviateho júna ožijú ulice mesta Martin pouličnými hrami. Bláznivé úlohy, pasce, adrenalín a veľa humoru sľubuje Kurz cezhraničných sprievodcov, ktorý do Martina prichádza zo slovensko-poľského pohraničia. Ak sa chcete tento víkend zahrať na turistických sprievodcov v uliciach Martina, streda je posledný deň, kedy je možné poslať jednoduchý prihlasovací mail.

...pokračovanie článku, prečítané: 830 x

25.04.2012, tlačové správy

Mesto Martin uzavrelo rok 2011 v miliónovom pluse

Mesto vďaka zodpovednému hospodáreniu aj napriek finančnej kríze ušetrilo v minuloročnom rozpočte a z ušetreného bude rekonštruovať chodníky, cesty či budovať parkovacie miesta. V časoch, keď väčšina slovenských miest zápasí s kritickou finančnou situáciou a v niektorých prípadoch aj hrozbou nútenej správy, je to pre Martinčanov veľmi dobrá správa.

...pokračovanie článku, prečítané: 653 x

11.03.2012, tlačové správy

Martinčania si vybrali cyklistické trasy

V prvom elektronickom prieskume verejnej mienky Martinčania uprednostnili budovanie cyklotrás. Možnosť využiť priamu demokraciu a rozhodnúť o niekoľkomiliónovom úvere oslovila takmer 5 tisíc Martinčanov.

...pokračovanie článku, prečítané: 2188 x

01.03.2012, tlačové správy

„Aká neuveriteľná odvaha iniciovať projekt s názvom Transparentné mesto“

Týmito slovami nešetrí Európsky inštitút verejnej správy pri hodnotení martinského projektu Transparentné mesto. V období, kedy sú médiá plné káuz a po internete kolujú rôzne negatívne dokumenty, sa mestu Martin opäť darí dokazovať, že vykonávať verejnú správu a službu verejnosti je možné slušne a zodpovedne, čo dokazujú úspechy a ocenenia medzinárodných inštitúcií, ktoré projekt získal.

...pokračovanie článku, prečítané: 772 x

20.02.2012, tlačové správy

Martinský SMS InfoKanál má už vyše tisíc účastníkov

Počet registrovaných účastníkov martinského SMS InfoKanálu prekročil v minulom týždni tisícku. Mesto Martin od novembra 2010 informuje pomocou textových správ svojich občanov o krízových situáciách, meteorologických výstrahách či inom dôležitom dianí na území mesta.

...pokračovanie článku, prečítané: 1150 x

14.02.2012, tlačové správy

V Martine sa čoskoro budú prideľovať dotácie

Záujemcovia o dotácie z martinského rozpočtu už môžu posielať svoje žiadosti. Mesto na podporu rôznych kultúrno spoločenských a športových aktivít vyčlenilo 143 tisíc eur. Mesto celoročne dotuje aj ďalšie oblasti, na ktoré z rozpočtu dá viac ako 1,8 mil. eur.

...pokračovanie článku, prečítané: 808 x