Škôlkari v Martine jazdia na krytom dopravnom ihrisku

pridané: 20.03.2014, kategória: tlačové správy

Výhody krytého dopravného ihriska si užívajú deti v martinskej materskej škole na Družstevnej ulici. Nadácia Volkswagen Slovakia (VW SK) v spolupráci s mestom Martin zrekonštruovali zanedbanú terasu budovy školy. Dodaním detského dopravného ihriska umožnili deťom nielen pohyb, ale aj učenie sa základov dopravnej výchovy hravou formou.


„Prinášať deťom vzdelávanie hravou formou je ten najlepší spôsob. V prípade dopravnej výchovy je to o to dôležitejšie, že ide o vedomosti, ktoré ich budú sprevádzať celý život. V rámci nášho grantového programu Bezpečne na cestách sa preto zameriavame na mládež i tých najmenších,“ povedal Eric Reuting, predseda správnej rady Nadácie VW SK. „Veľmi si cením, že Nadácia VW SK zabezpečila dopravné ihrisko a deti sa tak môžu učiť zásadám cestnej premávky. Prirodzenou hrou sa učia, ako sa chovať, keď sú chodcami, či aké sú zásady správania sa v premávke,“ dodal Alexander Lilge, zástupca primátora mesta Martin.


„Terasa bola pôvodne vo veľmi zlom stave. Jej opravou a zasklením vznikol priestor, ktorý deti môžu využívať počas celého roka. Poďakovanie nás i rodičov za to patrí všetkým, ktorí tento projekt podporili,“ Jitka Agricolová, riaditeľka materskej školy. Na financovaní projektu úpravy terasy školy sa podieľali Nadácia VW SK, mesto Martin a mestská časť Martin-Sever. Stavebné práce sa začali v októbri 2013. Renovácia si vyžiadala investíciu 14 400 eur. Pri rekonštrukcii sa zrealizovalo celé zasklenie terasy, výmena dlažby, maliarske a elektroinštalačné práce, ako aj zateplenie priestoru. Nadácia okrem toho zabezpečila aj vybavenie detského dopravného ihriska.

Nadácia VW SK spolupracuje s materskou školou na Družstevnej ulici v Martine už 3 roky. Vtedy iniciovala spustenie bilingválnej slovensko-nemeckej výchovy obohatenej o tzv. technický koncept. Ten je zameraný na rozvoj pozitívneho vzťahu detí k prírodným vedám a technike.

Bližšie informácie o projektoch a grantoch Nadácie VW SK získate na
www.nadacia-volkswagen.sk

kryté dopravné ihrisko pre škôlkárov