Transparentné mesto ďalej šíri dobré meno Slovenska

pridané: 20.01.2014, kategória: úradné oznamy

Poslanec Národnej rady a primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar prijal v budove slovenského parlamentu delegáciu z Vietnamu, ktorá má pilotne spustiť zavádzanie transparentných princípov v provincii Ninh Thuận.

Martinský projekt Transparentné mesto, ktorý získal najvyššie ocenenie OSN, zástupcovia mesta predstavili ešte v novembri 2012 vo Vietname počas medzinárodnej konferencie organizovanej a financovanej britskou ambasádou. Praktické skúsenosti a výsledky oslovili predstaviteľov provincie Ninh Thuận, ktorá sa rozhodla pilotne spustiť časti projektu v metropole provincie.

„Teší ma, že naše skúsenosti sú v zahraničí cenené a pravidelne prejavujú o ne záujem samosprávy z celého sveta. Robíme tak dobré meno nielen nášmu mestu, ale celému Slovensku, keďže nás zvyčajne prezentujú ako slovenskú delegáciu. Vietnamský projekt je veľmi zaujímavý, aj vzhľadom na politické zriadenie v tejto krajine. Pozitívne ma prekvapili otázky, z ktorých bolo zrejmé, že sa v tejto téme dobre orientujú a majú záujem šetriť verejné financie a možno aj vďaka ekonomickej kríze efektívnejšie s nimi narábať”, skonštatoval po stretnutí Andrej Hrnčiar.

„V prvej fáze chceme pilotne spustiť projekt v jednom vybranom meste v našej provincii. Neskôr, keď bude odskúšaný a nastavený na naše podmienky a legislatívu a ukáže sa, že je užitočný, chceme ho rozšíriť plošne po celej provincii Ninh Thuận,” vysvetlil zámer Nguyễn Đình Liêm, zástupca riaditeľa odboru vnútra provincie Ninh Thuận.

„Ceníme si skúsenosti mesta Martin, zaujalo nás hlavne verejné obstarávanie. Konkrétne, používanie elektronických aukcií a prieskumov trhu a výrazné šetrenie, ktoré Martin takto dosahuje,” zhodnotil prínos odprezentovaných skúseností mesta Martin Trương Xuân Vỹ, riaditeľ úradu pre ekonomický rozvoj provincie Ninh Thuận.

Projekt Transparentné mesto opäť zaznamenal úspech. Po tom, ako sa stal jedným z pozitívnych príkladov z praxe ocenených v európskej únii, ale aj ako modelový projekt v rôznych organizáciách OSN, si tento raz našiel cestu aj do Ázie.

Transparentné mesto ďalej šíri dobré meno Slovenska

Transparentné mesto ďalej šíri dobré meno Slovenska

Transparentné mesto ďalej šíri dobré meno Slovenska