Družba s českými hasičmi oslavuje už 55 rokov

pridané: 29.11.2013, kategória: aktuality

V piatok 15. novembra zavítali do Martina zástupcovia družobného mesta Nový Jičín, aby si pripomenuli 55. výročie založenia družby medzi Okresným výborom Dobrovoľnej požiarnej ochrany Martin (OV DPO) a Okresným združením hasičov Čiech, Moravy a Sliezska Nový Jičín.

Delegáciu z Čiech prijal v piatok 15. novembra aj primátor mesta Andrej Hrnčiar. Na stretnutie prišlo do Martina celkovo viac ako 50 hasičov, aby si vymenili skúsenosti z dobrovoľníckej, súťažnej, kultúrnej a spoločenskej oblasti, ale aj v oblasti práce s mládežou.
Stretnutia sa zúčastnil aj predseda Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany Martin Tomáš Zanovit a riaditeľka Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany Martin Michaela Pavolková. „Družba je výnimočná tým, že je najdlhšou spomedzi všetkých družobných partnerstiev a počas tohto obdobia je stále aktívna. Nevynechali sme ani jedno stretnutie, naposledy sme vycestovali za našimi partnermi do Nového Jičína pri príležitosti 50. výročia tejto družby. Veríme, že naša spolupráca, ktorú za tie roky utužujú už aj osobné priateľstvá, bude pokračovať aj naďalej,“ vyjadril spokojnosť predseda OV DPO Tomáš Zanovit.
Hasiči strávili v Martine dva dni, počas ktorých absolvovali cvičenie dobrovoľných hasičov a profesionálnej jednotky Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru, ktoré sa odohralo v Záturčí, absolvovali prehliadku Strednej odbornej školy Ministerstva vnútra v Žiline, prehliadku Dobrovoľného hasičského zboru v Sučanoch a Hasičského múzea v Priekope.

Hasiči si na stretnutí okrem výmeny skúseností pripomenuli významné výročie vzniku družby.