V Martine vznikol cech taxikárov

pridané: 29.11.2013, kategória: aktuality

Dôstojnejšie rokovanie s mestom Martin, skvalitnenie služieb občanom i podpora cestovného ruchu. To sú dôvody založenia Občianskeho združenia CECH TAXI MARTIN, ktoré vzniklo 18. októbra.

„Chceme riešiť problémy za stolom a nie si ich vykrikovať cez zastupiteľstvo, preto sme si založili orgán, prostredníctvom ktorého chceme rokovať s mestom Martin a prostredníctvom ktorého chceme vyrokovať lepšie podmienky nielen pre taxikárov, ale aj pre občanov. Chceli by sme hlavne zdokonaľovať služby, zjednotiť sumy,“ povedal Michal Štylec z martinského cechu.
Nové všeobecne záväzné nariadenie mesta č. 101 o výkone taxislužby na území mesta Martin vyvolalo medzi taxikármi búrlivú debatu. Martinská radnica ním reagovala na zmenu v zákone o cestnej doprave, čo jej umožnilo vytvoriť vhodnejšie a jasné podmienky na poskytovanie taxislužby nielen pre taxikárov, ale aj pre občanov.
Mesto Martin víta vznik cechu martinských taxikárov. „Som rád, že prevádzkovatelia taxislužby v Martine majú záujem rokovať s mestom Martin. Protesty s transparentmi môžu na problém upozorniť, reálne riešenia však vznikajú za spoločným stolom,“ reagoval primátor mesta Andrej Hrnčiar.