V školách s čistými rukami

pridané: 29.11.2013, kategória: aktuality

Vďaka sponzorskej aktivite sa deti v troch martinských školách zapojili do projektu Čisté ruky v školách a aktívne bojujú proti šíreniu mikroorganizmov pravidelným čistením rúk.

Deti sú obzvlášť citlivé na ochorenia akými sú kašeľ, prechladnutie či črevné virózy a veľkú časť dňa trávia v škole, kde sa v tesnej blízkosti učia, jedia a trávia spoločný čas. Ich imunitný systém však ešte nie je úplne vyvinutý a nevie čeliť rôznym vírusom a baktériám, čo je predpokladom rýchleho šírenia infekčných ochorení.
Umývanie rúk mydlom je najjednoduchší a najúčinnejší spôsob akým môžu školy bojovať s chorobnosťou, znížiť absenciu a udržať deti zdravé. Firma LORIKA Slovakia s.r.o preto podala pomocnú ruku a v rámci pilotného projektu Čisté ruky v školách vybavila toalety v troch základných školách v martinskom okrese dávkovačmi mydla, toaletným papierom a sušičmi rúk. Zároveň v priebehu školského roka na týchto školách dodá aj spotrebné hygienické náplne.
Cieľom projektu je pomáhať zlepšiť kvalitu hygieny na školách, vytvoriť zdravé prostredie a znížiť celkovú chorobnosť žiakov, ale aj naučiť deti umývať si ruky mydlom, dostať do ich povedomia možné následky s cieľom vychovať zdravšiu populáciu.