Zamestnanci sa budú školiť vďaka eurofondom

pridané: 19.11.2013, kategória: aktuality

Mesto Martin uspelo s ďalším projektom v rámci programu cezhraničnej spolupráce. Tento krát si bude s českým partnerom meniť skúsenosti v motivácii a riadení zamestnancov.

Slovensko-česká spolupráca medzi mestom Martin a českými mestami pokračuje ďalej vďaka programu cezhraničnej spolupráce. V rámci nej si mesto Martin bude vymieňať lektorov, to znamená, že niektorí českí lektori budú školiť slovenských zamestnancov a zase slovenskí lektori budú školiť českých zamestnancov. Prvá aktivita sa uskutočnila minulý týždeň, kedy sa zamestnanci úradu a mesta Martin, ktorí prichádzajú denne do styku s klientmi, školili v komunikačných schopnostiach a zručnostiach.

„V čase finančnej krízy je dobré každé jedno euro, ktoré sa podarí získať inde ako z mestského rozpočtu, je veľmi vzácne. Hlavným cieľom tohto projektu je nielen posilniť česko-slovenské vzťahy či uplatňovať protokol v praxi, ale aj nastaviť systém hodnotenia a motivácie zamestnancov tak, aby mohli profesijne rásť a aby boli spokojní aj klienti s odvedenou prácou. Keďže mesto už bolo úspešné v čerpaní eurofondov a taktiež sme už mali školenia financované z eurofondov, v prvom rade toto školenie absolvujú zamestnanci, ktorí sú noví a teda týmito aktivitami ešte neprešli. Ale týmito aktivitami prejdú aj zamestnanci, ktorí túto oblasť najviac využívajú pri každodennej práci,“ uviedol hovorca mesta Martin Jozef Petráš.

Ide o projekt vo výške viac ako 20 tisíc eur, kde sa mesto spolupodieľa piatimi percentami, čo je približne 1200 eur. Projekt začína v novembri tohto roku. Partnerom tohto projektu sú tri české mestá. Je to mesto Třinec, ale sú tu zapojené aj ďalšie mestá Havířov a Valašské Meziříčí.