Na Martina sa opäť bežalo po pešej zóne

pridané: 18.11.2013, kategória: aktuality

V pondelok 11. novembra sa na Divadelnom námestí v Martine uskutočnil už tretí ročník tradičného Behu na Martina v Martine so Ski Martinkami. Zabehnúť si prišlo viac než sto pretekárov.

Už po tretí raz sa na Divadelnom námestí konalo športové podujatie, ktoré vyhľadávajú nielen profesionálni športovci, ale aj rekreační. Podujatie organizovalo Mesto Martin v spolupráci s Turčianskym amatérskym triatlonom. Trojkilometrový úsek po rovinke po pešej zóne zvládlo celkovo 107 pretekárov v 10 kategóriách, ktoré boli rozčlenené pre mužov, ženy a deti rôzneho veku. Pre deti a žiakov bol pripravený kilometrový okruh, ženy a muži zdolali tri kilometre. Najpočetnejšou kategóriou bola kategória detí vo veku 11 rokov a menej, v ktorej zvíťazili Michaela Obertíková a Oliver Bielik. V kategórii mladších žiačok zvíťazila Barbora Blažeková a v kategórii starších žiačok Laura Balážová. Tomáš Meriač dobehol do cieľa ako prvý v kategórii mladších žiakov. Pretekárky boli rozdelené do dvoch kategórií, a to ženy vo veku 39 rokov a mladšie, v ktorej zvíťazila Vladimíra Točeková a ženy vo veku 40 rokov a staršie, v ktorej zvíťazila Monika Pišová. Do behu sa zapojilo celkovo 36 mužov v štyroch kategóriách - 39 rokov a mladší, 40 - 49 rokov, 50 – 59 rokov a 60 rokov a starší. V prvej kategórii dobehol do cieľa ako prvý Matej Fedák, v druhej kategórii Miroslav Vanko, v kategórii C Ondrej Hanzlík a Stanislav Sviták v kategórii D. Kompletné výsledky z martinského behu si môžete pozrieť tu Kompletné výsledky Behu na Martina 2013 (pdf) Víťazi v každej kategórii získali vecné ceny.