Posilňovať už môžete aj v Košútoch

pridané: 04.11.2013, kategória: aktuality

Posledné jesenné dni môžete využiť na posilňovanie v prírode. V piatok 25. októbra pribudla pri Základnej škole na Hurbanovej ulici prírodná posilňovňa s fitness prvkami a malým detským ihriskom.

Mestu Martin záleží na tom, aby občania mali kde aktívne športovať či tráviť voľný čas v prírode. Jednoduché cviky na posilňovanie nôh, rúk, chrbátu či brucha už zvládnu aj v novej posilňovni, ktorá je inštalovaná priamo v prírode pri Základnej škole Ul. Hurbanova v mestskej časti Košúty. Na druhej preliezačke sú bradlá, hrazdy a teda tejto preliezačke sa už dá naozaj posilňovať. Ide o akési voľné pokračovanie Chodníka zdravia, ktorý mesto otváralo v mestskej časti Sever v septembri v minulom roku. Obyvatelia tu nájdu fitness prvky, ktoré môžu niekomu pripomínať preliezačky, sú však určené najmä dospelým a ľuďom od 14 rokov.
Projekt v celkovej hodnote 12 tisíc eur bol podporený Nadačným fondom SPPoločne pri Nadácii SPP sumou 4500 eur, mesto sa spolupodieľalo 500 eurami, Mestská časť Košúty investovala 3000 eur a Základná škola s materskou školu na Hurbanovej ulici zaplatila 4000 eur.


Cviky aj ich praktické ukážky dobrovoľníci predviedli hneď počas otvorenia prírodnej posilňovne.


Ako si posilniť nohy predviedla aj majsterka sveta vo fitnesse Katarína Tomášová.