V mestskej hromadnej doprave došlo k úprave niektorých spojov

pridané: 18.10.2013, kategória: aktuality

Od pondelku 13. októbra došlo k niekoľkým zmenám v cestovnom poriadku Mestskej hromadnej dopravy v Martine. Zmeny sa týkajú najmä úseku Turčianske Kľačany – Lipovec.

V piatich prípadoch mesto pristúpilo k úprave spojov v mestskej hromadnej doprave najmä z dôvodu požiadaviek od občanov. Jednou z úprav mesto vyšlo v ústrety cestujúcim obyvateľom do práce na tretiu zmenu, ktorí sa potrebujú dostať do práce na nočnú službu a z práce ráno po jej ukončení. Na linke 24 dochádza k posunu odchodu niektorých spojov kvôli nadväznosti na prímestskú linku a k úprave jazdnej doby, ktorá zreálňuje dĺžku jazdy či nástup cestujúcich.
Pre jednoduchšiu orientáciu cestujúcich sa zjednotili používané názvy zastávok pre všetky druhy dopravy, teda mestskú hromadnú dopravu, diaľkové linky i prímestskú dopravu. Zastávka MHD Sever BETTY sa mení na MHD Sever obch. dom a zastávka MHD Ul. Fr. Partizánov sa mení na MHD Vrútky ev. kostol.

Úprava spojov MHD:
Spoj 24/3 s odchodom z MHD SAD o 04.45 hod. má upravenú jazdnú dobu. Spoj 24/4 s odchodom z MHD Pamätník Karvaša a Bláhovca o 05.20 hod. sa posúva o 5 minút skôr, to znamená, že nový odchod má o 05.15 hod. Spoj 27/22 s odchodom z MHD Turčianske Kľačany o 06.20 hod. bude premávať cez MHD DONG JIN a v úseku MHD Turčianske Kľačany – MHD Lipovec sa posúva o 5 minút skôr, to znamená, že nový odchod má o 06.15 hod. Spoj 27/97 s odchodom z MHD SAD o 20.55 hod. bude premávať v nedeľu cez MHD DONG JIN. Spoj 27/99 s odchodom z MHD SAD o 20.55 hod. bude premávať od pondelka do štvrtku cez MHD DONG JIN.