Priekopské deti sa tešia novému ihrisku

pridané: 06.09.2013, kategória: aktuality

Záver prázdnin bol pre deti z Priekopy o niečo veselší. Koncom augusta bola v Čajkovského štvrti za Čínskym múrom dokončená rekonštrukcia detského ihriska.

Nový mobiliár, preliezačky, lavičky, šmýkačky, hojdačky i nový chodník oživili priestor pri panelákoch v Čajkovského štvrti. Vynoviť ihrisko sa podarilo vďaka peniazom dvoch sponzorov STEFE Martin a.s., ktorý investoval 7 300 eur do nového mobiliáru a Brantner Fatra a.s. zaplatil 3 200 eur za chodník.

„Myslím si, že mesto Martin nie je len centrum mesta, ale sú to aj mestské časti a preto som veľmi rád, keď sa niečo otvára v mestských častiach. Dnes opäť zažívame milú chvíľu, aj keď to nie je také veľkolepé, ako to bolo na Severe, keďže to bola väčšia investícia. Vidíme, že deti si ihrisko cenia a musím povedať, že niektorí ľudia sa už aj poďakovali. Pamätám si, keď sme tu boli pred rokom a ľudia museli chodiť naokolo, inak by boli po členky zablatení, takže chodník, na ktorý sme použili dlažbu z pešej zóny, určite uvítali,“ zhodnotil po oficiálnom otvorení ihriska primátor mesta Andrej Hrnčiar.
Spokojnosť vyjadril aj predseda Výboru mestskej časti Priekopa Peter Kašuba. „Je dobré, ak sú peniaze investované deťom a mladým ľuďom a dnešný deň je toho dôkazom, že sme ich venovali správnym smerom. Teší ma, že sa to podarilo zrealizovať v pomerne krátkom čase, verím, že si to ľudia budú chrániť aj vážiť tak, aby sme to mohli využívať nielen my, ale aj generácie po nás,“ uviedol Peter Kašuba.


V utorok 27. augusta symbolicky prestrihli pásku Ján Letko zo STEFE Martin a.s., primátor mesta Andrej Hrnčiar a poslanec za mestskú časť Priekopa Peter Kašuba.
Z vynoveného ihriska sa ozýval detský smiech a radosť.