Takto sme zažili Dni mesta Martin 2013

pridané: 26.06.2013, kategória: aktuality

Dni mesta opäť ponúkli zábavu, hudbu, súťaže, ukážky práce hasičov, záchranárov i policajtov. Pozrite si fotogalériu Dní mesta Martin 2013.


Na uvítací večer, kedy sa premiérovo premietal dokumentárny film o Bukovinských Slovákoch, prijali pozvanie okrem delegácií z ôsmych partnerských miest, aj Bukovinskí Slováci žijúci v Turci – Karol Stodolica a Zeno Jurašek.Veľký potlesk zožala za svoje tanečné vystúpenie skupina Blackout z Gymnázia Viliama Paulínyho Tótha v Martine.Ulice mesta sa stali námetom pre amatérskych fotografov v súťaži Fotomaratón. Všetky fotografie boli vystavené počas piatkových Dní mesta v Pasáži.

Klienti Komunitného centra Medik M na Severe sa návšteve partnerských delegácií veľmi potešili. Pani Vilma ktorá v decembri bude mať 100 rokov, si dokonca pripravila uvítanie v nemeckom jazyku.

Oficiálne uvítanie sa uskutočnilo v piatok po 10.h v zasadačke Mestského úradu, po ktorom nasledovalo vzájomné zoznámenie sa a odovzdanie si darov.Hasičské autá - historické i tie moderné zaplnili v piatok Námestie SNP a vytvorili tak symbolickú pozvánku na Hasičské dni.Primátor mesta poblahoželal v sobotu víťazom v hasičskej súťaži MY Turčianskych novín. Prvú cenu do súťaže sám aj venoval.

V sobotu sa Dni mesta presťahovali do SIMu, kde mohli návštevníci vidieť i zažiť veľa atrakcií. Sprievodnou akciou bol aj odber krvi, ktorý robil Slovenský červený kríž a Národná transfúzna spoločnosť.Delegáciám neunikol ani program Hasičských dní, spolu s primátorom si prešli areál SIM a zabavili sa na rôznych atrakciách.

Najsilnejším ťahákom večerného programu bol raper Rytmus. Pred vystúpením si našiel čas aj pre fotenie s fanúšikmi.