V Martine pribudnú nové nájomné byty

pridané: 29.06.2012, kategória: tlačové správy

V meste Martin pribudne vďaka novo postavenej nájomnej bytovke na sídlisku Košúty II. tridsať úplne nových nájomných bytov. Noví nájmníci sa do nich budú môcť sťahovať už začiatkom augusta.

Mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo kúpu novej nájomnej bytovky na Kernovej ulici ešte na februárovom zastupiteľstve. Do užívania mestu Martin by mala byť odovzdaná už čoskoro. O nových nájomníkoch sa rozhodne prostredníctvom losovania 25. júla.

„Všetkých žiadateľov sme uspokojiť nemohli, pretože dopyt výrazne prevyšuje ponuku, avšak mesto Martin v spolupráci s neziskovou organizáciou Matra má už teraz rozbehnuté ďalšie bytové projekty. Napríklad na Ulici E. B. Lukáča 8 rokujeme s holandským partnerom, kde dúfame, že ešte v tomto roku sa nám podarí zrealizovať 16- bytových jednotiek a uspokojíme ďalších žiadateľov a občanov tohto mesta,“ uviedol riaditeľ Matra n.o. Ján Gallo.

Bytovka bude stáť 1 568 872 €, pričom mesto si na ňu zobralo úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Časť investície prekryje dotácia z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a časť mesto zaplatí z vlastných zdrojov. Matra n.o. prijíma žiadosti o nájomné byty priebežne počas celého roka, záujemcovia, ktorí tak ešte neurobili, by ju mali odoslať najneskôr do 6. júla. Predpokladaný termín uzatvárania nájomných zmlúv je 1. augusta. Každý úspešný žiadateľ bude vyrozumený písomne. O prideľovaní bytov sa rozhodne prostredníctvom losovania 25. júla o 15.h vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Martine.

Aktuálne je v meste Martin 551 nájomných bytov, ktoré spravuje Matra, n.o. V novej bytovke bude 6 jednoizbových, 18 dvojizbových a 6 trojizbových bytov. Priemerné náklady na bývanie v nájomnom byte môžeme ilustrovať na príklade 4-člennej rodiny, ktorá by zaplatila za 2-izbový byt v priemere 289,84 eur vrátane nájomného a energií.
Podmienky podávania a posudzovania žiadostí o pridelenie nájomného bytu upravuje VZN č. 98/2012, ktoré je prílohou tejto tlačovej správy.

Dokumenty na stiahnutie:

VZN o nájomných bytoch(pdf, veľkosť:288.4 kB)

Uznesenie o kupe bytoveho domu(pdf, veľkosť:241.2 kB)