Mestská karta Martin získava úspech u podnikateľov

pridané: 21.06.2012, kategória: tlačové správy

Aj keď Mestská karta Martin začne oficiálne slúžiť Martinčanom prvého júla, už dnes sa stretáva s úspechom a dôverou martinských podnikateľov. Do projektu sa už zapojilo vyše 70 podnikateľských subjektov, ktorí sú pripravení držiteľom karty poskytnúť zľavu pri nákupoch a poskytovaní služieb.

„Veľmi ma teší, že v priebehu prvých dní sa nám podarilo zazmluvniť vyše 70 podnikateľských subjektov, ktorí si uvedomujú, že to môže byť aj pre nich šanca ako zvýšiť svoje tržby a prilákať nových zákazníkov a klientov do svojich obchodov a prevádzok. Verím, že budú pribúdať ďalšie podnikateľské subjekty, ktoré sa zapoja do tohto nášho projektu, ktorý bude mať potom oveľa väčší význam. Čím viac ľudí bude mať mestskú kartu, čím viac podnikateľov bude zapojených, tým väčší osoh to bude mať pre všetky zúčastnené strany“, komentoval pekné číslo primátor Andrej Hrnčiar.

Nová Mestská karta prinesie Martinčanom lacnejšie cestovanie v mestskej hromadnej doprave a zľavy pri nákupoch u miestnych podnikateľov. Pre verejnosť bude karta dostupná od začiatku júla, kedy si po ňu môžu prísť na jedno z troch výdajných miest. Nová sadzba poplatkov za cestovanie v MHD vstúpi do platnosti 1. augusta.

Počas tlačovej konferencie, na ktorej primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar predstavil Mestskú kartu Martin uviedol: „V čase krízy, keď sa o zdražovaní hovorí na každom kroku, je to vítaná správa. Mestká karta nielenže udrží pre jej vlastníkov nezmenené cestovné, ale navyše prinesie zľavy pri nákupoch. Miestnym podnikateľom naopak ponúka bezplatne hotový vernostný a zľavový systém, reklamu a marketing.“

Mesto Martin ročne dopláca za možnosť prepravy v mestskej hromadnej doprave zo svojho rozpočtu nemalé peniaze, pričom stále pre občanov garantuje aj zľavnené cestovné. Ročne táto suma predstavuje okolo 2 miliónov eur. Mesto prednedávnom predstavilo novú službu– Mestská karta Martin. Obyvatelia s ňou budú môcť cestovať za nezmenené ceny, zatiaľ čo cestovné s dopravnými kartami SAD, ako aj platba v hotovosti, od augusta mierne vzrastie. Karta prinesie zľavový systém aj pre podnikateľov, ktorí sa budú môcť doňho zapojiť bez nejakých nákladov.
Súčasťou karty môže byť v budúcnosti aj školský dochádzkový a identifikačný systém, čím sa karta stane užitočným pomocníkom pre rodičov. Prostredníctvom karty budú môcť skontrolovať svoje dieťa či sa zahlásilo v škole, či má zaplatenú stravu v jedálni alebo aké jedlo si objednalo na ďalší deň. Zároveň sa bude dať na kartu vložiť aj určitá suma peňazí, ktorá môže slúžiť ako elektronická peňaženka.

Mesto Martin malo záujem spustiť projekt Mestská karta už v minulom volebnom období. Prebiehal viac ako dvojročný prieskum trhu, boli monitorované rôzne mestá, ktoré mestskú kartu zaviedli ako aj spôsoby jej zavedenia. Mesto zavádza službu v spolupráci so spoločnosťou Multicard, a.s., ktorá podobný projekt realizovala v Trenčianskom samosprávnom kraji. Za zavedenie tejto služby nič neplatí. Náklady a teda aj celé riziko znáša spoločnosť Multicard.

Viac informácií o službe nájdete aj na www.martin.sk/karta

Tu nájdete plagát k Mestskej karte (pdf, veľkosť:231.5 kB) aj so základnými informáciami o službe.

Primátor mesta Andrej Hrnčiar hodnotí prvý úspech Mestskej karty Martin (formát MP3, veľkosť: 628kB)