Príďte sa zabaviť na Národné matičné slávnosti

pridané: 14.06.2012, kategória: aktuality

Národné matičné slávnosti, ktoré v Martine začali 7. júna a budú pokračovať do 4. augusta, ponúkajú nielen Martinčanom bohatý program.

V piatok 15. júna sa uskutoční deň otvorených dverí v Matici Slovenskej, kde si návštevníci budú môcť pozrieť vystúpenia folklórnych súborov z domova aj zo zahraničia, ukážky ľudových remesiel, tvorivé dielne, ale aj budovu MS s odborným výkladom. Program slávností pokračuje opäť 27. júna v amfiteátri programom pre žiakov základných škôl pri príležitosti ukončenia školského roku. Program matičných slávností vyvrcholí 7. júla od 10. h živou pozvánkou na pešej zóne a matičným folklórnym popoludním. Večer je pripravený gala program s finalistom Hlasu Česko Slovenska Jurajom Zaujecom, hudobnou skupinou Gladiátor, Desmodom a Darou Rolins. Zároveň bude v tento deň v areáli Amfiteátra prebiehať Matičná kvapka krvi. Program matičných dní doplnia aj slávnostné bohoslužby 8. júla. Program slávností zakončí Pamätný deň MS, ktorý sa uskutoční v sobotu 4. augusta.
Národné matičné slávnosti sa konajú v rámci vyhlásenia roka Matice Slovenskej a Roka svätého Cyrila a Metoda a záštitu pod nimi prevzal minister kultúry SR Marek Maďarič.