Martinskí poslanci vyšli s kožou na trh

pridané: 13.06.2012, kategória: aktuality

V piatok 8. júna sa na Podháji konal Deň mestskej časti, v rámci ktorého sa mohli občania tejto štvrte posťažovať priamo poslancom a vedeniu mesta na veci, ktoré ich trápia.

Ako býva zvykom, Deň mestskej časti je venovaný predovšetkým obyvateľom, ktorí môžu počas niekoľkých hodín konfrontovať so svojimi problémami poslancov či vedenie mesta práve tam, kde problém vidia – v uliciach svojej mestskej časti.
Deň mestskej časti je súčasťou projektu Transparentné mesto a primátor Andrej Hrnčiar ho zaviedol spolu s Dňom otvorených dverí u primátora začiatkom roku 2010. Tradícia teda pokračuje a teší sa veľkému záujmu. Svedčí o tom aj fakt, že v uliciach Podhája sa minulý piatok po pol štvrtej prechádzala okrem skupiny poslancov za túto mestskú časť - Mariána Fedora, Rudolfa Kollára, Milana Malíka a Petra Špaňa aj početná skupina Podhájčanov. Občania sa najčastejšie zaujímali o témy ohľadom parkovania, výrubu či výsadby zelene, opravy chodníkov, plánovaných investícií a podobne. Okrem poslancov bol občanom k dispozícii aj náčelník Mestskej polície Ivan Špánik, ako aj vedúci Komunálneho oddelenia Mestského úradu Ivan Bielik.
Deň mestskej časti vyvrcholil po pol šiestej v budove Základnej školy na Gorkého ulici, kde sa konala verejná schôdza. Aj tu sa občania mohli poslancov a zástupcov vedenia mesta opýtať na otázky a problémy, ktoré ich trápia. Každý podnet bol zaznamenaný. O tom, ako bol podnet riešený, sa občania dozvedia na najbližších stretnutiach v ich mestskej časti.