Mestské hry prinesú do Martina adrenalín, vedomosti a atraktívne ceny

pridané: 06.06.2012, kategória: tlačové správy

Deviateho júna ožijú ulice mesta Martin pouličnými hrami. Bláznivé úlohy, pasce, adrenalín a veľa humoru sľubuje Kurz cezhraničných sprievodcov, ktorý do Martina prichádza zo slovensko-poľského pohraničia. Ak sa chcete tento víkend zahrať na turistických sprievodcov v uliciach Martina, streda je posledný deň, kedy je možné poslať jednoduchý prihlasovací mail.

Mólo pri Slovenskom komornom divadle, park pri Amfiteátri, fontána pri budove Slovenského národného literárneho múzea... To je len niekoľko z miest, ktoré sa 9. júna stanú v Martine dejiskom Mestských hier. Začínajú sa na Námestí S. H. Vajanského pred Mestským úradom o 10.h a účastníci kurzu absolvujú postupne prechádzku po meste aj so špeciálnou mapou v ruke. Všetci navštívia jednotlivé body a pod dohľadom inštruktorov zložia skúšky zručností, ktoré práve získali. Čaká ich hviezdny tanec, lezecký kurz, dobývanie hradu, nebezpečný vodný test. Ich výsledok však bude závisieť od rýchlosti a dôvtipu hráčov. Prekvapiť môžu aj sms správy, ktoré môžu byť účastníkom hry zasielané počas hry.

Zapojiť do súťaže sa môže ktokoľvek s vekom nad 10 rokov, pričom treba vytvoriť dvoj- alebo trojčlenný tím, ktorý treba prihlásiť do 6. júna na adresu hraPLSK_martin@agora.pl. Prihlasovací mail by mal obsahovať kontaktné údaje tímu, na ktoré im budú spätne zaslané informácie týkajúce sa hry. Hrá sa o hodnotné ceny – fotoaparát, externé pevné disky a mp4 prehrávače.

Poľská strana si vybrala mesto Martin práve vďaka predchádzajúcim projektom Cyklotrasy nestačia a Pohybom na zdravie v zrelom veku, na ktorých mesto Martin spolupracuje s Poľskou republikou. Hra sa okrem Martina uskutoční ešte v Starej Ľubovni. V Martine sa uskutočnia jedni z piatich mestských hier organizovaných od 19. mája do 16. júna v mestách Poľska a Slovenska, v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013. Cieľom je predstaviť aj Martinčanom, ako sa pohraničie zmenilo v priebehu posledných rokov vďaka prostriedkom z Európskej únie a aké turistické atrakcie získalo.