Zahrajte sa na turistických sprievodcov v uliciach Martina

pridané: 25.05.2012, kategória: aktuality

Deviateho júna ožijú ulice mesta Martin pouličnými hrami. Bláznivé úlohy, pasce, adrenalín a veľa humoru sľubuje Kurz cezhraničných sprievodcov, ktorý do Martina prichádza zo slovensko-poľského pohraničia.

Mólo pri Slovenskom komornom divadle, park pri Amfiteátri, fontána pri budove Slovenského národného literárneho múzea... To je len niekoľko z miest, ktoré sa 9. júna stanú v Martine dejiskom Mestských hier. Začínajú sa na Námestí S. H. Vajanského pred Mestským úradom o 10.h a účastníci kurzu absolvujú postupne prechádzku po meste aj so špeciálnou mapou v ruke. Všetci navštívia jednotlivé body a pod dohľadom inštruktorov zložia skúšky zručností, ktoré práve získali. Čaká ich hviezdny tanec, lezecký kurz, dobývanie hradu, nebezpečný vodný test. Ich výsledok však bude závisieť od rýchlosti a dôvtipu hráčov. Prekvapiť môžu aj sms správy, ktoré môžu byť účastníkom hry zasielané počas hry.

Zapojiť do súťaže sa môže ktokoľvek s vekom nad 10 rokov, pričom treba vytvoriť dvoj- alebo trojčlenný tím, ktorý treba prihlásiť do 6. júna na adresu hraPLSK_martin@agora.pl. Prihlasovací mail by mal obsahovať kontaktné údaje tímu, na ktoré im budú spätne zaslané informácie týkajúce sa hry. Hrá sa o hodnotné ceny – fotoaparát, externé pevné disky a mp4 prehrávače.
Poľská strana si vybrala mesto Martin práve vďaka predchádzajúcim projektom Cyklotrasy nestačia a Pohybom na zdravie v zrelom veku, na ktorých mesto Martin spolupracuje s Poľskou republikou. Hra sa okrem Martina uskutoční ešte v Starej Ľubovni.

V Martine sa uskutočnia jedni z piatich mestských hier organizovaných od 19. mája do 16. júna v mestách Poľska a Slovenska, v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013. Cieľom je predstaviť aj Martinčanom, ako sa pohraničie zmenilo v priebehu posledných rokov vďaka prostriedkom z Európskej únie a aké turistické atrakcie získalo.


Tu nájdete plagát k akcii Mestske hry(pdf, veľkosť:270 kB)