Opravia schody do múzea

pridané: 07.05.2012, kategória: aktuality

Priestor okolo Slovenského národného múzea opeknie. Mesto chce v priebehu najbližších dvoch rokov zrekonštruovať schody i okolie múzea.

MARTIN. Mesto Martin získalo schody do Slovenského národného múzea darom v medzivojnovom období. Keďže ich stav sa za posledné obdobie rapídne zhoršil, mesto sa rozhodlo z viacerých projektov podporiť práve tento na rekonštrukciu a revitalizáciu historických schodov a okolia múzea. Chce na to použiť peniaze z ministerstva financií určených na investície súvisiace so štatútom mesta ako Centrom národnej kultúry Slovákov. V polovici marca bol mestu pridelený príspevok vo výške 205 tisíc eur, ktoré plánuje v priebehu dvoch rokov investovať do spomínaného projektu. Zmeny sa budú týkať rekonštrukcie a revitalizácie poškodených schodov i okolitej zelene a infraštruktúry pre chodcov i dopravu.
Aktuálne sa spracúva projektová dokumentácia, ktorá určí rozsah, časovú a investičnú náročnosť projektu i jeho etapy. Zároveň bude jasné, či na opravy bude stačiť príspevok z ministerstva financií, alebo bude musieť mesto získať ďalšie financie z iných zdrojov.