Hasičské múzeum má kórejskú uniformu

pridané: 03.05.2012, kategória: aktuality

Hasičské múzeum v Priekope získalo ďalšiu vzácnu uniformu, tentoraz ju priniesol slovenský veľvyslanec v Kórejskej republike Dušan Bella.

MARTIN. Mestský hasičský zbor v Martine – Priekope je jediné múzeum svojho druhu na Slovensku a ukrýva starú hasičskú techniku ako napríklad hasičské autá, striekačky, ale aj zahraničné uniformy. Vďaka dobrovoľnej práci miestnych hasičov sa múzeum stále zapĺňa novými exponátmi, ktoré boli v skutočnosti starou technikou súcou do zberu. Návštevníci môžu už tradične vidieť najväčšie skvosty na Hasičskej nedeli, ktorá sa pravidelne koná v Múzeu slovenskej dediny. Tento rok sa bude podujatie po prvýkrát konať v domovských priestoroch múzea v bývalých SIM – skladoch v Priekope 13. mája.
Medzi špeciálne exponáty múzea patria zahraničné uniformy, ktoré hasiči získavajú vďaka dobrej komunikácii so zahraničnými ambasádami. Najnovšia dvojica uniforiem pribudla v piatok 13. apríla od slovenského veľvyslanca v Kórejskej republike Dušana Bellu z metropolitného mesta Soul. Okrem zásahovej doniesol aj slávnostnú uniformu a prilbu. „Som dojatý. Nečakal som, že pár nadšencov v Martine dokáže získať toľko skvostov a pripraviť tak základ pre múzeum, ktoré by mohlo byť pýchou Slovenska, regiónu i mesta Martin,“ reagoval na martinské múzeum Dušan Bella.