Výsledky posledného 5.kola MCORŠ a Plaveckej štafety miest 2010

pridané: 19.11.2010, kategória: akcie mesta - archív

Pohľad na štart pretekárovV utorok 27.10.2010 sa občania mesta Martin zapojili do Plaveckej štafety miest 2010, ktorú vyhlásila Asociácia športu pre všetkých v rámci celoslovenskej kampane športu pre všetkých. Toto športové podujatie bolo spojené s posledným 5. kolom 6. ročníka Martinskej celoročnej olympiády rekreačných športovcov.
Tento deň od 8,00 do 18,00 hod. patril školskej mládeži, rodinám, dospelým a seniorom, ktorí sa zúčastnili Martinskej celoročnej olympiády rekreačných športovcov a súťažili v plávaní v troch rôznych dĺžkach: 25 a 50 metrov podľa vekových kategórii, kde sa vyhodnocuje čas. V Plaveckej štafete miest sa hodnotia a porovnávajú zapojené mestá v dĺžke preplávaných metrov. Tento rok sa plaveckých súťaží zúčastnilo 261 súťažiacich, pričom spoločne odplávali 19 500 metrov.
Výsledky jednotlivých pretekárov si môžete pozrieť vo výslednej listine.

Súčasťou plaveckých pretekov bola súťaž medzi mestskými časťami v čo najvyššom počte účastníkov s trvalým pobytom v danej časti mesta. Na prvom mieste sa umiestnila mestská časť Záturčie s 55 účastníkmi, na druhom mieste mestská časť Ľadoveň - Jahodníky - Tomčany s 30 účastníkmi, na treťom mestská časť Sever s 29 účastníkmi, na štvrtom mestská časť Priekopa s 28 účastníkmi, na piatom mestská časť Stred s 20 účastníkmi, na šiestom mestská časť Podháj - Stráne s 15 účastníkmi a na siedmom mieste mestská časť Košúty s 9 účastníkmi.
Mestská časť Záturčie získala pre svoj obvod kolísadlo v tvare psíka, ktoré bude umiestené na detskom ihrisku v Záturčí.

výsledková listina (pdf, veľkosť:153.1 kB)