Zdravé mesto Martin sa prezentovalo v Skoczówe

pridané: 06.09.2005, kategória: úradné oznamy - archív

Zdravé mesto Martin sa prezentovalo v SkoczóweFotografie predstavujú naše mesto z hľadiska kultúrnych pamiatok, cestovného ruchu, prírodných krás, ako aj aktivít kancelárie Zdravé mesto.

V rámci vernisáže sme sa prezentovali aj propagačnými materiálmi o meste Martin a jeho okolí pripravenými v poľskom jazyku. Výstava je putovná a po Skoczówe, Karvinej sa predstaví v našom prevedení aj v Martine na jar roku 2006. Jej posledná etapa bude v Békéscsabe.

Na záver stretnutia v Skoczówe sme mali možnosť zúčastniť sa na festivale ľudových hudieb a súťažiť v bowlingu. Delegácia mesta Martin v tejto medzinárodnej súťaži získala pohár a pekné druhé miesto.

Kultúra a zdravie naozaj spolu súvisia. Veď práve tvorivé kultúrne aktivity chránia naše duševné zdravie a pomáhajú človeku relaxovať. A hneď vedľa kultúry je to šport, ktorý nám pomáha udržiavať si dobrú fyzickú i psychickú kondíciu a žiť zdravšie.
Na tom sa zhodli všetci zúčastnení, keď si prezreli krásne športové areály v Skoczówe, našom partnerskom „Zdravom meste“.

Fotogaléria